W dniu 20 sierpnia 2024 roku zebrała się Komisja Rolnictwa wraz z Ministrem Nowakiem oraz przedstawicielami ZZR Samoobrona, w celu m.in. omówienia kwestii Funduszu dla Rolników poszkodowanych przez firmy.




W dniu 20 sierpnia 2024 roku zebrała się Komisja Rolnictwa wraz z Ministrem Nowakiem oraz przedstawicielami ZZR Samoobrona, w celu m.in. omówienia kwestii Funduszu dla Rolników poszkodowanych przez firmy.




W Zofipolu (woj. małopolskie) odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Wieprzowina Królową Polskich Stołów”, zorganizowany przez Związek Zawodowy Rolnictwa „Samoobrona” oraz Fundację Szansa dla Gmin. Wydarzenie skierowane było do rolników i ich rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem osób ubezpieczonych w KRUS.
Podczas pikniku na uczestników czekało wiele atrakcji, zarówno kulinarnych, jak i rekreacyjnych. Głównym motywem imprezy była promocja polskiej wieprzowiny – na stołach królowały tradycyjne potrawy, a lokalni producenci prezentowali swoje wyroby. Organizatorzy zadbali także o bogaty program dla dzieci i młodzieży, oferując m.in. gry i zabawy plenerowe, konkursy z nagrodami oraz animacje tematyczne.






14 sierpnia 2024 r. odbyła się konferencja prasowa w Warszawie w biurze Izby Rolniczej na temat sytuacji w rolnictwie z udziałem ZZR Samoobrona.






W dniu 25 sierpnia 2024 roku w Grudziądzu odbyły się Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uroczystość zgromadziła rolników, mieszkańców regionu oraz przedstawicieli władz, którzy wspólnie świętowali zakończenie tegorocznych żniw. Wydarzenie obfitowało w tradycyjne obrzędy, prezentacje regionalnych produktów oraz występy artystyczne. Dożynki były okazją do uhonorowania ciężkiej pracy rolników i integracji społeczności województwa.












W dniu 24.08.2024 r. odbyła się impreza promująca mięso wieprzowe pt. Kupuj świadomie – wybieraj wędliny z oznaczeniem Polski Produkt. Działanie było finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Tym razem w Igołomni (woj. małopolskie). Poniżej przedstawiamy fotorelację:










W dniu 21 sierpnia 2024 roku w Ministerstwie Rolnictwa odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa z udziałem Ministra Rolnictwa, Czesława Siekierskiego. Tematem spotkania były skutki ostatnich opadów dla rolnictwa oraz dostosowanie opakowań rolniczych do nowych przepisów Unii Europejskiej. Minister podkreślił znaczenie tych kwestii dla polskich rolników oraz zapewnił o dalszym wsparciu rządu w obliczu wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi i regulacjami unijnymi.





Pismo Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w sprawie zdjęcia tablicy upamiętniającej Śp. Andrzeja Leppera na Alejach Jerozolimskich 30 w Warszawie.

Informujemy, iż ZZR Samoobrona będzie brał udział w uroczystościach Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie w dniu 1 września 2024r. Zachęcamy wszystkich naszych działaczy do udziału w obchodach wraz z pocztami sztandarowymi naszego Związku.
Przewodniczący ZZR Samoobrona
Marek Duszyński
Dzieci z województwa pomorskiego przebywały na kolonii letniej w Ośrodku Wypoczynkowym ”Panorama” w Kątach Rybackich w terminie 11 – 19 lipca. Uczestnicy poznali i zwiedzili miejscowe atrakcje, takie jak: port rybacki, przystań jachtowa, Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich oraz wybrali się na pieszą wycieczkę na Przekop Mierzei Wiślanej. Podczas pobytu brały udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych korzystając z zaplecza sportowego Ośrodka „Panorama” oraz z zajęć w mobilnym Parku Rozrywki w Mikoszewie.
Ponadto uczestnicy zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku, Muzeum Obozu Stutthof w Sztutowie, wzięli udział w wycieczce do Gdyni i gdyńskiego Oceanarium oraz Muzeum Bursztynu z Bursztynową Komnatą w Stegnie. Wykorzystując sprzyjająca pogodę korzystały z kąpieli morskich i słonecznych.












5 sierpnia mineło 13 lat od śmierci Andrzeja Leppera, byłego lidera Samoobrony, wicemarszałka Sejmu, wicepremiera i ministra rolnictwa. Z tej okazji 4 sierpnia na cmentarzu we wsi Krupy, gdzie spoczywa ciało polityka, po mszy nad jego grobem zgromadzili się działacze Samoobrony, a także jego syn wraz z wnukiem.
W imieniu ZZR Samoobrona składam serdeczne podziękowania wszystkim działaczom Samoobrony i organizacjom za udział we Mszy Świętej w intencji 13 rocznicy śmierci Śp. Andrzeja Leppera, która odbyła się 4 sierpnia br. we wsi Krupy.
Przewodniczący ZZR Samoobrona
Marek Duszyński
Obszerną relacje z tego wydarzenia można zobaczyć oraz obejrzeć również tutaj: https://www.se.pl/wiadomosci/lekkie/13-rocznica-smierci-andrzeja-leppera-samoobrona-chce-ronda-jego-imienia-zlozono-wniosek-do-gminy-aa-dy1B-8Mgh-yh5d.html










